Ja kush ishin veshjet më të bukura të çmimeve “SAG Awards 2018”. Mos i humbisni [FOTO]

Jan 22, 2018

Ceremonia e çmimeve “Screen Actors Guild Awards” duket se iu kthye normaliteti të organizimeve të tilla, pas “Golen Globes” që nxiti shumë debate rreth ngacmimeve seksuale në Hollywood.

Megjithatë as kjo ceremoni nuk kaloi pa fjalimet në lidhje me skandalet që përshkuan Hollywood-in vitin që lamë pas, me ç’rast presidenti i SAG, Gabrielle Carteris tha se po ndodhë një ndryshim i madh kulturor.

Gjithsesi kjo ceremoni u shoqërua me një numër të madh aktivitetesh si ndarje çmimesh fjalime etj. Por si gjithmonë ato që ranë më shumë në sy ishin femrat me veshjet e tyre të mrekullueshme.

Si gjithmonë disa prej tyre dallojnë më shumë dhe në këtë ceremoni femrat që shkëlqyen ishin disa. Pavarësisht se kjo pasarele nuk ishte një kod për veshjet sikurse “Golden Globes”, por ishte gjithsesi interesante.

Sipas revistës prestigjioze “Elle” veshjet më të bukura ishin të këtyre yjeve:

Danielle Brooks – Marc Bouwer

1.jpg

Tracee Ellis Ross – Ralph and Russo Couture

2.jpg

Alison Brie – Dundas

3.jpg

Yara Shahidi – Ralph Lauren

4.jpg

Millie Bobby Brown – Calvin Klein

5.jpg

Kate Hudson – Valentino

6.jpg

Olivia Munn – Oscar de la Renta

7.jpg