Ky veprim i Neymar, për ne shqiptarët është më i bukur se golat e tij! 

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Supriza e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës është padyshim Rita Ora, e cila pas pak do të mbajë koncertin e saj në sheshin e Prishtinës. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një konferencë për shtyp para fillimit të koncertit në Prishtinë, me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Bukuroshja ka dhënë një mesazh për të gjithë të rinjtë duke thënë se se bashku duhet të punojmë që ta bëjmë vendin totë krenar. 

“Së pari dua urime pavarësia. Jam shumë e lumtur që gjendem këtu. Mund të isha kudo në botë këtë ditë. Por kam vendosur ta sjell krejt ekipin tim në Prishtinë, në Kosovë. Ne do të organizojmë shoun më të madhe dhe më të mirë ndonjëherë. Jam shume e lumtur të jem këtu”, tha Rita.

“Do të doja ta shëtisja Kosovën, do të doja të njihja shumë vende pasi që kemi kaluar nëpër një udhëtim të gjatë. Kur fillova të merrem me muzikën, pash shumë yje botërore. Unë jam vajzë nga një vend i vogël dhe duhej të të lë shenjë në botë. Por pas një punë të madhe dhe të vështirë kam arritur këtu. Tash po e shoh se sa kam arritur. Mesazhi im kryesor është se keni vetëm një mundësi që të mbaheni në mend. Sa më shumë që jemi të njohur, e bëjmë vendin më të madh. Ne kemi talente të mëdha, si Bebe Rexha dhe Dua Lipa. Bëni sa më shumë dhe argëtohuni duke prezantuar Kosovën”, ka përfunduar Rita.

Dihet se Rita dhe Bebe Rexha kanë një marrëdhënie shumë të mirë me njera-tjetrën dhe së shpejti pritet të sjellin një bashkëpunim, por nuk ndodh e njëjta gjë me Ritën dhe Duan.

Këto dy të fundit nuk kanë një marrëdhënie të mirë me njera-tjetrën për shkaqe që nuk dihen, mirëpo është aluduar më parë se arsyeja është “Calvin Harris”, ama kjo nuk e pengon Rita Orën të vlerësojë talenti e Dua Lipës.  

Një nga gazetarët e pyeti nëse Kosova do të kishte ndonjëherë mundësinë që të shihte tre këngëtaret shqiptare, Ritën, Bebe Rexhën dhe Dua Lipën, në një koncert së bashku.  Por përgjigja e Ritës nuk ishte ajo që pritej pasi këngëtarja përmendi Bebe Rexhën me të cilën është shumë mikeshë, ndërsa Dua Lipën e injoroi duke mos e përmendur.
"Ju e dini që ne jemi shumë të zëna. Takova Bebe Rexhën në New York, pasi ajo është mikja e më e mirë, dhe aktualisht është duke realizuar një tur muzikor në mbarë botën. Por, si dihet nëse do të jemi bashkë në një koncert. Kurrë nuk duhet thënë kurrë", është shprehur Rita.

Ne gëzohemi shumë kur artistet shqiptare vlerësojnë njëra-tjetrën!

ritaaa.jpeg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Dikur kishin shkëndija dashuria dhe ishin një nga çiftet më simpatikë, mirëpo asokohe Dua Lipa nuk ishte kaq e famshme.  

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

U bë bujë e madhe ardhja e Rita Orës në Kosovë ku u aludua fillimisht se shteti i Kosovës nuk do i mbulonte shpenzimet e mëdha, por ja që këngëtarja me origjinë shqiptare u mbylli gojën të gjithëve dhe erdhi.  Rita ka mbërritur në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë, por pas shumë e shumë takimeve surpriza e ditës ishte pikërisht propozimi për martesë që iu bë nga një gazetar i një nga mediave kosovare.

“Unë kam veç një pyetje. A do martohesh me mua?”, i tha gazetari.

“Uauuuuuu... Mund të them se, fillimisht mund të dalim bashkë”, iu përgjigj duke qeshur këngëtarja me famë botërore, e cila në një fare mënyrë ia dha një shans.

"Ju keni një shans për të prezantuar veten e për t’u mbajtur mend përgjithmonë. Mesazhi im më i rëndësishëm është të qendrojmë të bashkuar”, tha Rita para gazetarëve.

rit.png

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ka mbërritur në aeroportin e Prishtinës, këngëtarja me famë botërore Rita Ora.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ditën e sotme slogani “Bac, çikat na e zbardhën ftyrën!”- u bë më viral seç pritej. Ky slogan u publikua sot me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës dhe në logo ishin tre fytyra mjaft të njohura për Kosovën dhe jo vetëm, të cilësuara si krenari e vendit: Rita Ora, Dua Lipa dhe Majlinda Kelmendi.

Grupi “Kosova 10”, krijuesit, thanë se arsyeja pse nuk e kanë futur Erën në këtë listë, sipas tyre, është se ajo nuk është e “kalibrit të Ritës dhe Duas përsa i përket muzikës”.

Por si duket pas kësaj deklarate ka reaguar për Express edhe nëna e Erës, Suzana Istrefi.

“Njerëz shumë më të mençur se ata që e kanë dizajnu/ shkru edhe se unë, e kanë shti Erën në listën e personave më të suksesshëm shqiptar, e ata që nuk e kanë shti hiç nuk është problem. Jeta është e gjatë. Suksesi i Erës është i pakrahasueshëm edhe me të Ritës edhe me të Duas. Pse është i pakrahasueshëm sepse e dimë të gjithë”, u shpreh Istrefi duke shtuar se Era është e vetmja që ka arritur të bëhet e njohur në tërë botën nga një vend i vogël si Kosova dhe jo si Dua e Rita.

“Prej një vendi të vogël një sukses që e ka arrit Era, deri sot nuk e ka arrit asnjë artist, asnjë artist i filmit as muzikës popullore, as pop, ama bash kërkush. Dua dhe Rita kanë arritur shumë po prej një vendi që është njëri prej vendeve ma me perspektivë dhe ma të zhvillum në botë. Unë jam ajo nana më krenare në botë që asnjë nanë nuk e ka përjetu suksesin e fëmiut të vetë si unë, përfundoi Suzana Istrefi./intv.al/

82357-640-0-5a87180c31eb8.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës rikthen Rita Orën në vendin e saj.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Me shqiponjën në duart e tyre, Rita dhe stafi i saj janë në përgatitjet e fundit për koncertin falas në Prishtinë. Pasi u bë bujë e madhe nëse do vinte apo jo të performonte në Festën e Pavarësisë së Kosovë, Rita Ora jo vetëm që ka rikonfirmuar pjesëmarrjen e saj, por i ka ftuar të gjithë në një koncert të madh falas.
Me tinguj të muzikës popullore shqiptare, këngëtarja kosovare Rita Ora ka ndarë një mesazh me rastin e ardhjes së saj në Kosovë për të shënuar 10 vjetorin e Pavarësisë me një koncert madhështor.

”Vendlindja ime KOSOVA! Unë po kthehem në shtëpi !!! Këtu është mesazhi im për ju! Nuk mund të pres që të vij dhe të bëj një koncert falas për të gjithë ju në Prishtinë në sheshin e nënës Terezë! Të them të drejtën në zemër të qytetit !! Për të festuar përvjetorin tonë të 10-të të Pavarësisë! Jam kaq krenare që kam lindur në Prishtinë dhe kam mundësi të vij dhe të jem si ambasadore dhe mike! Le ta bëjmë këtë!! Shihemi të gjithë të shtunën!", shkroi ajo. 

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Edhe pak ditë më parë u fol në media se Rita Ora po kalonte disa probleme shëndetësore dhe se për këtë po merrte trajtim mjekësor.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ai shpesh herë shihet krah vajzave më seksi në botë, por njëkohësisht është ndër futbollistët më të mirë, për të mos thënë më i miri në futboll. Të paktën kështu e kanë cilësuar kritikët dhe shumë prej ndjekësve të futbollit. Ronaldo në llogarine e tij të Instagramit ka më shumë se 121 milion ndjekës dhe ai ka vendosur të ndjekë vetëm 388 persona. Një ndër personat në listën e të ‘përzgjedhurve’ të Cristianos është edhe shqiptarja e njohur, Rita Ora. Dyshja madje kanë pëlqyer shpesh herë postimet e njëri-tjetrit./intv.al/

cristiano_follow_Rita.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP