‘Shiko Kush Luan’ shënoi edhe puntatën e fundit, të shtunën e kaluar.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Luana Vjollca është padyshim një ndër vajzat më seksi të showbiz-it shqiptar dhe për këtë nuk ka diskutim. Moderatorja e njohur tashme ndodhet me pushime pasi emisioni i saj ka përfunduar dhe disa ditë relaksi i meriton. Por këtë herë shihet të ketë një arsye pse feston: Shën Valentini. Luana ka postuar nje foto mjaft HOT, e veshur me nje fustan te kuq material ‘silk’ dhe shihet prane oxhakut dhe me nje gote vere ku uron ndjekësit për Shën Valentin. Kush mund të jetë vallë fotografi? Krenari? Vjollca na e lë anonim./intv.al/

b5db0e60-2fc3-4e6f-8610-7851a99011f8.jpg

“Pranë oxhakut dhe me një gotë verë!”, Luana Vjollca ‘çmend’ rrjetin me foton pa reçipeta për Shën Valentin [FOTO]

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Tani e shohim mjaft SEKSI dhe me forma bombastike, por ja si ka ndryshuar Luana Vjollca nga fotoja e parë tek e fundit në Instagram…

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Dy nga motrat më të bukura të ekranit shqiptar, janë “gricur” me njëra tjetrën në postimin e fundit të Marinës. Motrat Vjollca teksa ndodhen me pushime në St.Moretz, kanë postuar disa foto të mrekullueshme në Instagram, por fotoja e fundit e Marinës ka nxitur pak debat në kuadër të shakasa.  Moderatorja ka postuar një foto të tyre me veshjet e skijimit dhe shkruan: "Me bishën time".

selim.png

 

Mirëpo Luanës duket se nuk i ka pëlqyer ky përshkrim i të motrës për Getoarin pasi dikur Marina thërriste Luanën "bishë".
"Tani zgjidh kush e ka emrin bisha", i shkruan Luana. "Zyshe ca ke? Ti je bisha e femrave", i komenton Marina.

lua.png

Mirëpo një tjetër personazh është përfshirë në lojë. Ka qenë komenti i Krenar Cocaj ai që ka tërhequr vëmendjen ku shkruan: “Çfarë fotoje…profesionale!”
Por, Marina nuk e ka lënë me kaq, duke ia kthyer: “Thuaj shyqyr që pozuam neve bukur se ndryshe…”

ndrysh.png


Të jetë vallë edhe Krenari me ta?

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Mund të themi pa frikë se sezonin e parë të emisionit "Shiko Kush Luan", moderatorja Luana Vjollca ia ka dalë më së miri dhe suksesshëm. Plot 17 puntata dhe Vjollca mahniti me pamjen e saj por si ka mundësi që shumë prej nesh na ka shpëtuar detaji i veçantë. Përgjatë gjithe këtyre javëve moderatorja ka mbajtur në qafë të njëjtën varëse. Me siguri edhe ju po mendoni të njëjtën gjë se për Luanën kjo varëse duhet të jetë më të vërtetë shumë e veçantë ndaj pasi nuk e hoqi kurrë, shkruan intv.al. Ndërsa mbrëmjen e kaluar Luana ishte e veshur me fustanin Elisabetta Franchi që kushton €349€ and Giuseppe Zanotti me vlerën €1,075. Epo televizioni i ka këto!/intv.al/

-Puntata e fundit:

3769703e9738c268848fec7eb7a23899.jpg

-Disa nga pamjet e Luanës gjatë puntatave:

17.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Luana Vjollca është padiskutim një nga femrat më seksi të shoëbizit shqiptar dhe shumë e pëlqyer nga publiku. Jo më kot ndiqet nga 1 milion njerëz në Instagram, por sigurisht që nga këta ka edhe njerëz që shkruajnë gjëra nga më të ndryshme për “Luin”, ama kjo e fundit gjithmonë ka ditur si t’i menaxhojë.  Ajo së fundmi është tallur nga fansat për faktin se ka vendosur syze në borë, por vetë moderatorja e njohur nuk komentoi fare, mirëpo këngëtarja Besa Kokëdhima i ka dalë në mbrojtje.

Teksa publikon foton e lajmit ajo shkruan “Ju e dini që syzet janë të domosdoshme në borë apo jo?! Keni dëgjuar ndonjëherë që reflektimi i rrezeve të diellit dëmton sytë?”.

bea.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

U bë shumë kohë që në media përflitet shumë se Luana Vjollca është në një lidhje dashurie dhe se ishte ai që e shoqëroi edhe në dasmën e motrës së saj, Marinës. Krenar Çoçaj është mashkulli që ka bërë për vete moderatoren Vjollca dhe anasjelltas Luana atë. Edhe pse Luana dhe Krenari nuk janë prononcuar ne media si të lidhur, këtë gjë e dinë të gjithë vetëm se Luana dëshiron që disa gjëra të ngelen vërtet private edhe pse vështirë të ndodh kjo gjë.

Por sot në median shqiptare u përfol se së fundmi dyshja kanë patur një krisje në marrëdhënien e tyre. Por të afërmit e çiftit kanë thënë për "Express" se Luana dhe Krenari vazhdojnë lidhjen, madje dyshja po shijojnë pushimet së bashku në St.Moritz./intv.al/

a0045d920669274970fbc23c506d58e3_L.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Luana Vjollca është ndër moderatoret më të pëlqyera dhe në çdo dalje televizive kënaq syrin e publikut shqiptar me pamjen e saj seksi me format perfekte. Kjo e shtunë do të jetë e fundit për këtë sezon të ‘Shiko kush luan’ dhe Luana me anë të një video në ‘Instagram’ ka zbuluar disa detaje. Këtë herë Luana ka zgjedhur një fustan në ngjyrë të bardhë që i nxjerr shumë në pah format e saj seksi. Ndërsa të ftuarit e fundit do të jenë djemtë e grupit West Side Family, Eli Fara, Besa Kokëdhima dhe modelja Endi Cini.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Luana Vjollca poston foton e çuditshme, shihni komentin e stilistit Niko Komani [FOTO]

Luana Vjollca sapo ka shkaktuar të qeshura tek të gjithë me postimin e fundit. E veshur stil dhe e kuruar në detaje për eventin prive që mbajti Elvana Gjata, moderatorja publikoi në rrjetin social Instagram një foto mjaft ‘funny’. Fustani e tregonte mjaft seksi dhe ‘class’ por si duket Luana nuk ka mundur pa e postuar foton ku shihet duke qeshur brenda në vaskë. Nuk dihet nëse ka qenë para apo pas eventit por si duket kjo foto i ka pëlqyer tej mase edhe stilistit të njohur, Niko Komani. Ai e cilëson Vjollcën si “dritë” ndërsa kjo e fundit ja kthen duke e quajtur “yll”.

Ehh, normal që Luana do e postonte këtë foto, pasi vërtet duket në super formë, pavarësisht vendit ku ndodhet./intv.al/

047a31dc-3120-4440-a5b1-d87578c7920d.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Luana është ajo vajza seksi e ekranit ndërsa Marina ajo vajza e urtë? Të paktën kështu thuhet lartë e poshtë.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP