Së fundmi në disa portale u shkruajt se motrat Hoxha do tëmartoheshin në një dite dhe në të njëjtin vend. Por në një intervistë ditën e premte Lori sqaroi të gjithë se kjo gjë nuk ishte e vërtetë. Mirëpo edhe Sara ka dashur të ironizojë situatën me një mbishkrim në foton e fundit të postuar nga ajo.

'Duke shkuar tek festa e beqarisë së Lorit', -shkruan Sara ndërsa Lori ia kthen: "S'ke faj ti jo"./intv.al/

stfgh.png

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Në ditën e sotme qarkulloi një lajm se trashëgimtarja e Top Media do të martohet këtë korrik pranë liqenit të Como-s në Itali. Madje në median e shkruar u përfol se ajo dhe Sara do të martohen të dyja në të njëjtën ditë dhe këtyre thashethemeve Hoxha u ka dhënë fund.E ftuara në emisionin “You&Me” Lori ‘thyen akullin’, rrëfen të vërtetën mbi dasmën e saj me Vis Bajraktarin.

“-A do të martohet Lori në korrik?

-Jo nuk do të martohem unë.

-Do martohet Sara domethënë?

-Pse nuk ftoni Sarën këtu? As Sara nuk do të martohet në korrik. Qëparë po lexoja një lajm ku thonin se do të martohen të dyja në të njëjtën ditë. Do të jetë jo thjeshtë katunari, por trefish katunari.”, u shpreh Lori./intv.al/

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Të gjithë jemi kuriozë të dimë sesi një ndër blogeret më me influencë në vend si Lori Hoxha është njohur me dashurinë që ka në krah për shumë kohë. Por Lori na ka shuar kureshtjen duke treguar në një intervistë në emisionin “You&Me”, sesi është njohur për herë të parë me Vis Bajraktarin, një personazh i njohur për të gjithë ne.

“Ne kemi bashkë 6 vjet e gjysmë. Jemi njohur në shkollë, nuk ishte dashuri me shikim të parë. U deshëm fillimisht si njerëz, pastaj si romantikë. Unë nuk bëj hapa të parë. E bëri ai. Kur shkova në shkollë për herë të parë, njerëzit mu turrën, kurse Visi më mbrojti. Me hodhi krahun si shok i mirë. U afrua me familjen time. Po për të nuk dua të flas, sepse dua të ecë vetë, më mjafton babi”,- është shprehur Lori./intv.al/

 

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ditën e sotme Lori Hoxha është bërë më nostalgjike se kurrë më parë. Përsa i përket modës dhe stilit ajo mbetet një ndër vajzat më me influencë në vend. Lori na treguar garderoben e saj me fustanet që ka veshur ndër vite ku dominojne veshjet e firmave më trend dhe mes tyre një ndër fustanet na ka bërë ‘lëmsh’ tëgjithëve. Fustani kuq e zi që e shihni në foton më poshtë ka bërë që shumë fansa në rrjete sociale ta komentojnë si veshjen e Arbana Osmanit në finalen e ‘Big Brother’, ku fitues ishte Anaid Kaloti. Të jetë e vërtetë vallë që Lori ia paska dhënë fustanin borxh Arbanës? Kjo nuk dihet por vlen të thuhet se duket që janë njësoj./intv.al/

xinggg.jpg

garderoba.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Në insertin “Dikur&Sot” tek emisioni “Fun Day” me moderatore Fatma Methasani në INTv u fol për dy personazhe mjaft të njohur për publikun por njëkohësisht shumë të suksesshëm, Lori Hoxhën dhe moderatorin, Ermal Mamaqi. Shpesh herë shohim shumë yje të showbiz-it sesi kanë qenë fëmijë dhe themi se tiparet e tyre kanë ndryshuar ose duken identikë si në atë kohë, normal me ndryshime të vogla por jo ‘hijen’ e tyre. Këtë herë në videon më poshtë jemi kthyer në kohën kur Lori dhe Mamaqi ishin fëmijë. Ndryshim i madh? Shihni insertin dhe do e kuptoni./intv.al/

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Madje Sara mund të ketë një biznes të sajin shumë shpejt... pse jo? Do ia vlejë...

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Mëngjesin e sotëm, Lori Hoxha uroi festën e 8 marsit nëpërmjet një fotoje ku në mbishkrim tregonte se ishte shumë krenare për veten edhe familjen e saj se ia dolën me sukses edhe pse vështirë përgjatë këtyre viteve që prej ndarjes nga jeta e babait të saj. Por si duket një prej personave qe mbase nuk e kanë mirëkuptuar është edhe ish-banorja e ‘Big Borther Albania 1’, Ilda Gega. Ajo shihet të shpërthejë plot ironi ndaj fjalëve të Lori duke bërë disa postime rradhazi.

“O Zot i Madh, na lër rehat e mori dreqi! Jeta është kaq e vështirë kur nuk e di çfarë ngjyre ta zgjedhësh Lamborghini-n. Ne e dimë sa e vështirë është ta shtysh me meleona evro! Urdhëro!”-ka shkruar Ilda duke treguar në fund dy adresa të organizatave për bamirësi në Shqiperi./intv.al/

iiiiiiiii.jpg

 

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Lori Hoxha sot ka bërë urimin më të veçantë me anë të një postimi tepër të gjatë.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Nuk është hera e parë që Lori Hoxha vihet në qendër të kritikave për përdorim photoshop-i.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP