Slogani i Pavarësisë që qarkulloi ditën e djeshme në rrjetet sociale, në të cilin shkruhej:‘Bac, çikat na e zbardhën fyrtyrën’ u bë viral në rrjetet sociale.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ditën e sotme slogani “Bac, çikat na e zbardhën ftyrën!”- u bë më viral seç pritej. Ky slogan u publikua sot me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës dhe në logo ishin tre fytyra mjaft të njohura për Kosovën dhe jo vetëm, të cilësuara si krenari e vendit: Rita Ora, Dua Lipa dhe Majlinda Kelmendi.

Grupi “Kosova 10”, krijuesit, thanë se arsyeja pse nuk e kanë futur Erën në këtë listë, sipas tyre, është se ajo nuk është e “kalibrit të Ritës dhe Duas përsa i përket muzikës”.

Por si duket pas kësaj deklarate ka reaguar për Express edhe nëna e Erës, Suzana Istrefi.

“Njerëz shumë më të mençur se ata që e kanë dizajnu/ shkru edhe se unë, e kanë shti Erën në listën e personave më të suksesshëm shqiptar, e ata që nuk e kanë shti hiç nuk është problem. Jeta është e gjatë. Suksesi i Erës është i pakrahasueshëm edhe me të Ritës edhe me të Duas. Pse është i pakrahasueshëm sepse e dimë të gjithë”, u shpreh Istrefi duke shtuar se Era është e vetmja që ka arritur të bëhet e njohur në tërë botën nga një vend i vogël si Kosova dhe jo si Dua e Rita.

“Prej një vendi të vogël një sukses që e ka arrit Era, deri sot nuk e ka arrit asnjë artist, asnjë artist i filmit as muzikës popullore, as pop, ama bash kërkush. Dua dhe Rita kanë arritur shumë po prej një vendi që është njëri prej vendeve ma me perspektivë dhe ma të zhvillum në botë. Unë jam ajo nana më krenare në botë që asnjë nanë nuk e ka përjetu suksesin e fëmiut të vetë si unë, përfundoi Suzana Istrefi./intv.al/

82357-640-0-5a87180c31eb8.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Faton Shoshi dhe Era Istrefi kanë qenë ndër dyshet më të përfolura ne media.Ata vazhdojne te përfliten shume por tani po fliten për jetën e tyre personale dhe jo si çift. U bë publike ndarja e tyre nga vetë Faton Shoshi, por ai tregoi se marrëdhëniet mes tyre vazhdojnë të jenë të mira. Por më pas u pa se dyshja hoqën njëri-tjetrin nga ‘follow’ në Insta dhe u mendua se shkak ishin daljet e shumta të Fatonit me vajzat e showbiz-it shqiptar por ishte thjesht një aludim, shkruan intv.al

8c0c6a0e-f3e9-44d6-8a24-ced67e128e73.jpg

Diten e djeshme u fol se dyshja ishin parë të drekonin bashkë por nuk u arrit të sigurohej asnjë foto. Se fundmi, Era na ka habitur të gjithëve pasi la të kuptohet një rikëthim me Shoshi, pasi i ka bërë sërish ‘follow’ në Instagram. Nuk dihet nëse janë sërish çift por duket se marrëdhënia e tyre u rregullua./intv.al/

era_follow_faton.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Po bëhen thuajse tre muaj nga ndarja e tyre e cila ishte e papritur për të gjithë.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Miliona klikime, por kjo këngëtare shqiptare ka arritur të dëgjohet dhe klikohet mbi 1 miliard klikime...

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Sapo u nda nga Era Istrefi, Faton Shoshi u kthye në “Dan Bilzerian”-in shqiptar...

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ndërkohë që disa nga këngëtaret shqiptare mbrëmë ishin të pranishme në eventin e Grammys, ajo zgjodhi të bëjë diçka tjetër.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Faton Shoshi dhe Era Istrefi kanë qenë ndër dyshet më të përfolura ne media, por tashmë janë ndarë dhe një bashkim mes tyre duket shume larg. Ata vazhdojne te përfliten shume por tani po fliten për jetën e tyre personale dhe jo si çift. U bë publike ndarja e tyre nga vetë Faton Shoshi, por ai tregoi se marrëdhëniet mes tyre vazhdojnë të jenë të mira. Madje pas kësaj deklarate dyshja e ndiqte njëri-tjetrin në Instagram, por si duket tashmë kanë vendosur mos e shohin me njëri-tjeterin as në rrjete sociale. Thua valle të jetë bërë Era xheloze pasi Fatoni nuk ka rreshtur së postuar momente kur shihet shume afër vajzave seksi të estradës shqiptare? Arsyeja e vërtetë nuk dihet por intv.al ju tregon se dyshja tashmë nuk e ndjekin me njëri-tjetrin ne Instagram.

Menaxheri së fundmi ka postuar foton ku shihet afer Trixës, Vildanes dhe një vajze tjeter e cila nuk njihet, por kjo foto ka nxitur ndjekësit ta krahasojnë shoshin me Dan Bilzerian, një personazh mjaft i njohur në rrjete sociale, i cili shihet shpesh herë krah femrave seksi./intv.al/

fatto.png

8c0c6a0e-f3e9-44d6-8a24-ced67e128e73.jpg

ea103c2c-9acc-4424-958b-ad641ecd9045.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Era Istrefi është një ndër këngëtaret më të famshme shqiptare dhe mund të themi se me ‘Bonbon’ bëri namin në botë. Së fundmi, Era si duket ka vendosur të lërë mbrapa cdo gje, duke thënë se e pret një jetë e re, mundësi të reja dhe sigurisht muzikë e re. Por si duket marrëdhënien me koleget e saj do e këtë gjithmonë mjaft te mire. Edhe një ndër koleget e saj është Capital T, i cili e krahason ‘uraganin’ e muzikës shqiptare, Erën me dy ikona yjesh në Instagram. Dhe duhet thënë se ka të drejtë./intv.al/ 

eraaa.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Këtë herë këngëtarja nuk ka udhëtuar drejt Londrës për ndonjë projekt të ri muzikor.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP