Gjoksi ka qenë gjithnjë një nga pikët e saj të forta.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Në insertin “Dikur&Sot” tek emisioni “Fun Day” me moderatore Fatma Methasani në INTv u fol për dy këngëtare mjaft të dashura për publikun por njëkohësisht shumë të suksesshme, Dua Lipan dhe fenomenin, Enca. Shpesh herë shohim yjet e Holliwood-it si kanë qenë të vegjël dhe themi se kanë ndryshuar shumë, sidomos në kohët e sotme ku kirurgjia plastike është shtuar tej mase. Vlen të thuhet se tiparet e një femije nuk mund të ndryshojnë shumë kur rritet por përsëri ndryshimi ndodh. Këtë herë në videon më poshtë në minutën 20:36 jemi kthyer në kohën kur Ruensa dhe Dua ishin fëmijë. Ndryshim i madh? Shihni insertin dhe do habiteni e mahniteni./intv.al/

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Disa gjëra duhen pranuar dhe që Frnceska Jaçe është një ndër vajzat më seksi të showbiz-it shqiptar kjo nuk ka vend për diskutim. Mirëpo një vajzë seksi si Françeska sigurisht që do i ketë shoqet e saja si vetja e saj, në këtë rast Encën dhe Zaimina Vasjarin. Në foton e publikur nga modelja me mbishkrimin: “Me shiko në sy zemer”, ishte shumë e vështirë për këngëtaret të përqendroheshin tek sytë e saj dhe me të drejtë. Ndaj edhe vendosën të lënë komentet e tyre, gjë që shkaktuan ‘tërmet’ në rrjet.

Por me siguri e keni humbur komentin epik të opinionistit, Olti Curri. Si duket ai kërkon edhe konfirmimin e Encës për mendimin e tij.

“Të janë enjtur sytë nga pagjumsia, hidhi pika ??? apo jo @enca ???”, shkruan Olti teksa ka bërë shumë persona të qeshin me këtë koment, por Enca ende s’ka dhënë mendimin e saj për komenitin e Oltit.

“Kemi pikat tona ne po hajd se jemi bërë për mall”,- ia kthen ish-banorja e ‘BBA’. Ehh, moj Françeska ç’i bëre popullit shqiptar me këtë foto!/intv.al/

f1c261be-faa5-4c04-9911-4ebbb1e68ee3.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Enca duket se e ka lënë pas krahëve tashmë konfliktin që ngjalli jo pak zhurmë mes saj dhe Rosela Gjylbegut.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ai mes Encës dhe Rosela Gjylbegut është sherri më i ri në showbizz.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Mbrëmja e kaluar ishte plot surpriza. Ishte Rosela ajo që tha se nuk do të bëntë kurrë bashkëpunim me yllin shqiptar, Encën. E revoltuar nga kjo deklaratë ‘mbretëresha e Instagram’-it bëri dy pastime në ‘Insta Story’ dy foto ku u shpreh për këngëtaren Gjylbeku: ‘’Gjyshe, sot e mora vesh që je gjallë akoma’’. (kliko për të parë lajmin)

Por si duket nuk i doli inati dhe bëri një live video ku u shpreh me doza të larta ironie dhe sarkazme për Rosela Gjylbekun, pa u kursyer aspak.

Shihni me vëmendje videon më poshtë të siguruar nga intv.al sepse aq ironike sa është Enca, ndoshta do ju duhet ta shihni disa herë që ta kuptoni./intv.al/

WhatsApp Video 2018-02-04 at 20.17.55 from intv.al / showbiz&gossip on Vimeo.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Lojë-lojë por pasojat e deklaratave vazhdojnë kështu, Enca i kthehet keq Rosela Gjylbegut...

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Rival me OTR, reperi kosovar ka dy fjalë për ‘ish-mbretëreshën’ e grupit OTR dhe Çiljeta Xhilagën.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Me siguri te kjo foto pa filtra do ju pëlqejë tej mase...

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Kim K së fundmi ka ‘pushtuar’ Instagramin me fotot provokuese.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP