Supriza e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës është padyshim Rita Ora, e cila pas pak do të mbajë koncertin e saj në sheshin e Prishtinës. Këngëtarja shqiptare ka mbajtur një konferencë për shtyp para fillimit të koncertit në Prishtinë, me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Bukuroshja ka dhënë një mesazh për të gjithë të rinjtë duke thënë se se bashku duhet të punojmë që ta bëjmë vendin totë krenar. 

“Së pari dua urime pavarësia. Jam shumë e lumtur që gjendem këtu. Mund të isha kudo në botë këtë ditë. Por kam vendosur ta sjell krejt ekipin tim në Prishtinë, në Kosovë. Ne do të organizojmë shoun më të madhe dhe më të mirë ndonjëherë. Jam shume e lumtur të jem këtu”, tha Rita.

“Do të doja ta shëtisja Kosovën, do të doja të njihja shumë vende pasi që kemi kaluar nëpër një udhëtim të gjatë. Kur fillova të merrem me muzikën, pash shumë yje botërore. Unë jam vajzë nga një vend i vogël dhe duhej të të lë shenjë në botë. Por pas një punë të madhe dhe të vështirë kam arritur këtu. Tash po e shoh se sa kam arritur. Mesazhi im kryesor është se keni vetëm një mundësi që të mbaheni në mend. Sa më shumë që jemi të njohur, e bëjmë vendin më të madh. Ne kemi talente të mëdha, si Bebe Rexha dhe Dua Lipa. Bëni sa më shumë dhe argëtohuni duke prezantuar Kosovën”, ka përfunduar Rita.

Dihet se Rita dhe Bebe Rexha kanë një marrëdhënie shumë të mirë me njera-tjetrën dhe së shpejti pritet të sjellin një bashkëpunim, por nuk ndodh e njëjta gjë me Ritën dhe Duan.

Këto dy të fundit nuk kanë një marrëdhënie të mirë me njera-tjetrën për shkaqe që nuk dihen, mirëpo është aluduar më parë se arsyeja është “Calvin Harris”, ama kjo nuk e pengon Rita Orën të vlerësojë talenti e Dua Lipës.  

Një nga gazetarët e pyeti nëse Kosova do të kishte ndonjëherë mundësinë që të shihte tre këngëtaret shqiptare, Ritën, Bebe Rexhën dhe Dua Lipën, në një koncert së bashku.  Por përgjigja e Ritës nuk ishte ajo që pritej pasi këngëtarja përmendi Bebe Rexhën me të cilën është shumë mikeshë, ndërsa Dua Lipën e injoroi duke mos e përmendur.
"Ju e dini që ne jemi shumë të zëna. Takova Bebe Rexhën në New York, pasi ajo është mikja e më e mirë, dhe aktualisht është duke realizuar një tur muzikor në mbarë botën. Por, si dihet nëse do të jemi bashkë në një koncert. Kurrë nuk duhet thënë kurrë", është shprehur Rita.

Ne gëzohemi shumë kur artistet shqiptare vlerësojnë njëra-tjetrën!

ritaaa.jpeg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Shumë vajza me siguri do donin të ishin në vendin e kësaj shqiptareje…

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Zakonisht artistët kanë natën si momentin më frymëzues te 24 orëshit.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Me siguri nuk e dinit që Bebe Rexha kishte kontakt me këtë këngëtare shqiptare…

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Së fundmi një ndër lajmet më të bujshme ishte takimi i dy shqiptareve të famshme në Dubai. Ishte Luar Arani ajo që publikoi foto ku shihej së bashku me këngëtaren shqiptare, Bebe Rexha. Por çfarë ndodhi atë natë?

intv.al ka kontaktuar me Luar, këngëtaren e hitit “Dy”, këngë e cila ishte numri 1 në Rusi. Arani na tregoi ndodheshin në një ndër clubet më ta medha në Dubai dhe arsyeja ishte se motra e saj, Olesia Arani dhe papritur afër tyre vjen Bebe Rexha. Luar tregon se Bebe ishte ndër personat më të mirë që ka njohur dhe gjatë gjithë kohës fjala e saj që u drejtohej ishte: “O SHQIPE!”.

Bebe atë natë ishte vetëm për qejf dhe i ftoi këngëtaren shqiptare së bashku me mikeshat e saj në të njëjtën tavolinë. Madje Bleta i ftoi edhe në ‘’after party’’ por shihni fotot dhe videot që intv.al siguroi nga kjo natë./intv.al/

82777f76-8bc8-48a0-adc9-a495de3cc3a9.jpg

4924864f-e976-42a2-9f89-21fbecc5365f.jpg

lu.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Destinacioni i fundit i Bebe Rexhës ka qenë Dubai, por si duket jo vetëm i saji.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Miliona klikime, por kjo këngëtare shqiptare ka arritur të dëgjohet dhe klikohet mbi 1 miliard klikime...

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Bebe Rexha me 9 shkurt do ta ndajë skenën me disa nga këngëtarët më të njohur.

Published in MUSIC

Le ta pranojmë të gjithë, se selfie-t apo fotot janë bërë pjesë e pandashme e jona. Mirëpo jo të gjithë i realizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme. Nëse ekziston një person që mund të na e mesojë këtë, mban emrin Kim Kardashian.

Me siguri e mbani mend foton e Kim Kardashian gjatë vitit 2014, duke mbajtur një gotë shampanje në të pasmet e saj.

Dhe pikërisht këtë foto është munduar ta risjellë edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha, por mesa duket nuk ja ka dalë mbanë. Në ‘Instagram’-in e saj Bebe ka postuar një fotografi duke mbajtur një kanaçe birre në të pasme dhe ka shkruajtur: “U mundova të rikrijoja gjënë e Kim Kardashian. Nuk jam askund afër asaj. Provova më të mirën time.”

bibi.png

 

Na vjen keq Bebe!

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Shihni pse Bebe Rexha përlotet…

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP