Kim Kardashian është një ndër femrat më me influencë në botë. Këtë herë mami seksi, Kim K eshte shprehur mjaft e zemeruar me politikanët për sulmin terrorist që ndodhi të mërkurën në Florida.

Ylli botëror ka bërë një postim në rrjetin social,“Twitter” ku urdhëronte qeverinë dhe kërkonte që të marrin masa, pas masakrës me armë ku vdiqën 17-të persona në Parkland, në shkollën “Marjory Stoneman Souglas”.

“Ne u detyrohemi fëmijëve dhe mësuesve tanë që t’i mbajmë të sigurt derisa janë në punë. Dhe këtë nuk e bëjnë lujtet por veprimi. Kongresi, ju lutem bëjeni punën tuaj dhe mbrojini amerikanët nga dhuna e pakuptimtë me armë”, u shpreh Kim./intv.al/

493A1CCD00000578-5393973-image-a-2_1518666850931.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Së fundmi, Instagramin e Kim Kardashian e kishin ‘pushtuar’ fotot nudo.

Published in FASHION

Le ta pranojmë të gjithë, se selfie-t apo fotot janë bërë pjesë e pandashme e jona. Mirëpo jo të gjithë i realizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme. Nëse ekziston një person që mund të na e mesojë këtë, mban emrin Kim Kardashian.

Me siguri e mbani mend foton e Kim Kardashian gjatë vitit 2014, duke mbajtur një gotë shampanje në të pasmet e saj.

Dhe pikërisht këtë foto është munduar ta risjellë edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha, por mesa duket nuk ja ka dalë mbanë. Në ‘Instagram’-in e saj Bebe ka postuar një fotografi duke mbajtur një kanaçe birre në të pasme dhe ka shkruajtur: “U mundova të rikrijoja gjënë e Kim Kardashian. Nuk jam askund afër asaj. Provova më të mirën time.”

bibi.png

 

Na vjen keq Bebe!

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Mario Dedivanoviç u bë i famshëm falë talentit të tij si grimier, por fati ishte në anën e tij pasi u njoh me Kim Kardashian. Dy vite më parë Mario u bë akoma më i dashur për shqiptarët pasi bëri Kim K të fliste shqip dhe me siguri të gjithë ju i mbani mend fjalët e saj: “Sa bukur Mario” dhe teksa grimieri ia kthehu: "Marshallah shumë bukur".

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Kim nuk gëzon simpatinë e të gjithë por as ajo vetë nuk i pëlqen të gjithë.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ajo është padiskutim një nga femrat më të komentuara në mediat rozë dhe di gjithmonë se si të jetë në qendër të vëmendjes. E duke qenë shumë e përfolur, nuk mund të mos krijojë edhe armiq. Mirëpo “Shën Valentini” po afron dhe Kim K ka menduar të surprizojë njerëzit që do dhe që urren.

Kim ka filluar të promovojë aromat e saj të reja të parfumit duk dërguar disa çokollata gjigande në formë zemre tek miqtë e saj VIP. Por ajo ka zbuluar se këtë dhuratë do ta marrin jo vetëm miqtë e saj, por edhe armiqtë. Listën ajo e ka ndarë në dy ngjyra në rozë dhe në blu. Në listën rozë përfshin miqtë e saj La La, Cardi B, Chrissy Teigen, Paris Hilton dhe shumë të tjerë. Por më interesantja është lista blu ku përfshihen Taylor Swift, Wendy Williams, Pink, Blac Chyna dhe Sharon Osbourne. Dhe për më tepër të gjitha këto çokollata gjigande që kanë brenda parfumin e Kim ju dorëzuan të gjithë VIP-ave në dorë.

kimkkk.jpg

rid.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Kim Kardashian dhe bashkëshorti i saj Kanye West e kanë treguar shpesh se janë mjeshtër të marketingut.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Mario Dedivanoviç u bë i famshëm falë talentit të tij si grimier por fati ishte në anën e tij pasi u njoh më Kim Kardashian. Dy vite më parë Mario u bë akoma më i dashur për shqiptarët pasi bëri Kim K të fliste shqip dhe me siguri të gjithë ju i mbani mend fjalët e saj: “Sa bukur Mario” dhe teksa grimieri ia kthehu: "Marshallah shumë bukur".

Këtë herë Maio është surprizuar me një dhuratë ku shihet një bluzë ku shkruhet “Sa bukur Mario”. Nuk dihet nëse është Kim ajo që i ka bërë këtë dhuratë por shihet të jetë shumë e veçantë./intv.al/

c570ef9b-f145-42c2-a6f5-b55dd4276a98.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Kim K i vuri “flakën” rrjetit me fotot NUDO...

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP